You are here

Konecranes z zamówieniem na 20 suwnic dla Nigerii

Konecranes wygrał przetarg na dostarczenie 20 suwnic kontenerowych bramowych na kołach ogumionych (RTG) dla terminala kontenerowego firmy APMT w Afryce Zachodniej we wschodniej Nigerii. Zamówienie zostało podzielone na dwie części, realizacja pierwszej części nastąpiła w grudniu 2019 r., a drugiej - w styczniu 2020 r. Dostawa urządzeń zaplanowana jest na okres: IV kwartał 2020 r. - II kwartał 2021 r.
Terminal kontenerowy APMT jest zlokalizowany w Afryce Zachodniej (tzw. WACT West Africa Container Terminal) i znajduje się w Onne Port, części Onne Oil and Gas Free Zone w Nigerii. Był to jeden z pierwszych terminali kontenerowych, który został zbudowany w Nigerii jako własność publiczno-prywatna. Oferuje on doskonałe połączenia z obszarami w głębi lądu z resztą Nigerii. WACT unowocześnia swoją obsługę przeładunku kontenerów z układarek wysokiego składowania na wózki RTG, aby osiągnąć większą zwartość układania, przepustowość i wydajność.
Zamówione od Konecranes suwnice to napędzane silnikiem wysokoprężnym 16-kołowe maszyny układające w stosy o wysokości 5 i 7 kontenerów i szerokości pasa dla ciężarówek. Są wyposażone w funkcję Active Load Control, Auto-Steering i Auto-TOS.
Mohammed A. Ahmed, dyrektor zarządzający APMT Nigeria powiedział: „Jako dowód długoterminowego zobowiązania APMT wobec Nigerii Wschodniej podpisaliśmy umowę z Konecranes na dostawę 20 suwnic RTG do Onne Port. Jest to część naszej wcześniej ogłoszonej rozbudowy istniejącej przepustowości terminala, inwestycji o wartości 100 mln USD, która rozpoczęła się w ubiegłym roku i wkrótce zostanie w pełni wdrożona. Plan ekspansji zapewni wystarczającą moc, aby sprostać przewidywanemu wzrostowi we wschodniej Nigerii na następne 15 lat.”
Ville Hoppu, kierownik sprzedaży Konecranes Port Solutions, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że otrzymaliśmy to zamówienie od APMT, jednego z wiodących operatorów terminali kontenerowych na świecie i wieloletniego użytkownika naszych suwnic RTG. Mamy wielu klientów na zachodnim wybrzeżu Afryki, a Onne będzie w dobrym towarzystwie.”