Konserwacja naprawcza i modyfikacje

Konserwacja naprawcza jest wykonywana po wykryciu wady i ma na celu przywrócenie suwnicy do stanu, w którym może realizować zaplanowaną dla niej funkcję. Szybka naprawa rozpoznanych wad zmniejsza ryzyko awarii i często jest wymagana przepisami.

Modyfikacje to stosunkowo łatwy i niedrogi sposób, aby wyposażyć posiadaną suwnicę w najnowsze funkcje i technologie. Najczęstsze modyfikacje obejmują wymianę wciągnika i elementów, układ sterowniczy o zmiennej szybkości, zdalne sterowanie radiowe i oświetlenie LED-owe. W porównaniu do modernizacji, modyfikacje zazwyczaj wymagają znacznie mniej planowania i wiążą się z krótszym przestojem urządzenia.

corrective_maintenance_and_retrofits.jpg

Planowe naprawy suwnicy

Usunięcie rozpoznanych wad jest wskazane z punktu widzenia bezpieczeństwa i ma sens ekonomiczny. Wady elementów zidentyfikowane podczas kontroli i zapobiegawczej obsługi technicznej są dokumentowane, a działania naprawcze są omawiane z klientami. Koordynujemy naprawy suwnicy i wciągnika z harmonogramami produkcyjnymi klientów, aby zminimalizować przestoje.

W przypadku awarii prosimy o kontakt w celu zamówienia napraw awaryjnych.

planned_crane_repairs.png

Wymiana wciągnika

Skończył się zaplanowany okres eksploatacji wciągnika? Niezależnie od tego, jak dobrze wciągnik będzie konserwowany, nie będzie pracował wiecznie.

Wciągniki Konecranes CXT® można zainstalować jako modyfikację większości suwnic. Nasze gotowe modele wciągników są zaprojektowane z myślą o prostej instalacji, co oznacza minimalizowanie zakłóceń w produkcji.

hoist_replacement_8_20.png

Wymiana elementów suwnicy

Poza wciągnikami modyfikacji lub wymianie można poddać wiele elementów:

• Urządzenia jezdne, wózki końcowe, koła, napędy itd.
• Drabiny, platformy i inne drogi dostępu do suwnicy
• Zabezpieczenia, jak linie odcinające i wyłączniki krańcowe
• Silniki jezdne i wciągnika

crane_component_replacement_8_20.png

Rozbudowa układów sterowania

Istnieje cała gama modyfikacji, które mogą ulepszyć sposób zasilania i sterowania suwnicami.

Kontrola ładunku: Bezkrokowa kontrola szybkości, systemy unikania kolizji i inne rozwiązania, które można dodać lub rozbudować, aby wprowadzić do użytku aktualne technologie.

Radia: Wiszące urządzenia sterujące wymagają, aby operator przemieszczał się razem z suwnicą. Dzięki sterowaniu radiem operator może stać w miejscu, które zapewnia mu optymalny widok ładunku.

Systemy przewodzące: Firma Konecranes oferuje różne systemy zasilania, w tym m.in. festony, łańcuchy energetyczne i belki przewodzące, w celu poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych.

power_and_control_upgrades.png

Funkcje inteligentne

Suwnicę można wyposażyć w szereg funkcji inteligentnych, zapewniających większą kontrolę nad obsługą materiałów w procesie produkcyjnym.

Kontrola kołysania ma na celu automatyczne ograniczenie kołysania ładunku poprzez kontrolę tempa przyspieszenia i hamowania mostu i wózka.

Zapobieganie wstrząsowi przy obciążaniu umożliwia płynną kontrolę nad ruchem ładunku. Jeżeli nastąpi zbyt gwałtowne podnoszenie ładunku, szybkość wciągania jest automatycznie i natychmiastowo regulowana.

Obszary chronione to obszary zakazane dla suwnicy. Operator suwnicy nie może wyłączyć ani pominąć tego ograniczenia.

smart_features_8_20.png

Modyfikacja oświetlenia diodami LED dla suwnic

Tradycyjne żarówki halogenowe lub metalohalogenkowe mają krótki czas eksploatacji i mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem drgań, co przekłada się na wzrost kosztów i mniej wydajną pracę. Wprowadzenie modyfikacji LED zapewnia oświetlenie o znacznie dłuższym czasie eksploatacji i znacznie mniej podatne na uszkodzenia w wyniku drgań.

Tradycyjne oświetlenie może pochłaniać od 50 do 90 procent energii zużywanej przez suwnicę. Z tego względu oświetlenie stanowi istotny koszt w rachunku eksploatacji suwnicy. Lampy LED-owe zapewniają takie same oświetlenie obszaru roboczego jak zwykłe lampy, ale zużywają tylko nieco ponad jedną trzecią energii, jakiej potrzebowały starsze rozwiązania.

ledlighting.jpg

Połącz się z flotą suwnic

Mechanizm połączenia zdalnego można zainstalować w posiadanych suwnicach przemysłowych jako zestaw modyfikujący, co otwiera dostęp do usług zdalnych TRUCONNECT®. Ta modyfikacja umożliwia zbieranie szczegółowych danych z suwnic i przesyłanie ich do wybranego urządzenia. Funkcja TRUCONNECT analizuje i kompiluje dane z floty urządzeń i przekształca je w cenne informacje, aby umożliwić monitorowanie suwnic przy użyciu najnowszej technologii.

get_connected_to_your_crane_fleet.png