You are here

Kontrola magnetyczna liny RopeQ™

BEZPIECZEŃSTWO LIN

Druty, pasma i rdzeń, składające się na linę stalową, przez cały okres jej eksploatacji podlegają napięciom, zginaniu i zdzieraniu. Jeżeli za duża liczba drutów pęknie lub dojdzie do uszkodzenia rdzenia, wytrzymałość i bezpieczeństwo liny są zagrożone.

W trakcie typowej kontroli można sprawdzić wzrokowo tylko zewnętrzne druty i pasma. Technologia RopeQ™ firmy Konecranes oraz metoda testów nieinwazyjnych umożliwiają analizę stanu wewnętrznych drutów, pasm i rdzenia przewodu, które w normalnych warunkach są niewidoczne.

KONTROLA NIENISZCZĄCA LIN ROPEQ

RopeQ to rozwiązanie zalecane do dowolnych miejsc, gdzie stosowane są liny, szczególnie w suwnicach procesowych będących w nieustannym ruchu, suwnicach używanych jedynie okazjonalnie, linach szczególnie trudnych do zbadania wzrokowego oraz podczas kontroli powypadkowych.

Kontrola liny może poprawić bezpieczeństwo poprzez wykrycie wad niewidocznych. Dzięki optymalizacji interwałów wymiany liny lub innego sprzętu krytycznego w trakcie procesu, można zminimalizować przestoje i ograniczyć koszty konserwacji. W niektórych sytuacjach może dojść do wymiany całkowicie bezpiecznej i zgodnej z przepisami liny — wyłącznie z braku precyzyjnych i pełnych danych o jej stanie.