You are here

Szkolenie operatorów suwnic

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów podniesienia poziomu bezpieczeństwa i produktywności przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów konserwacji jest szkolenie operatorów suwnic.

Wypadki z udziałem suwnicy mogą spowodować obrażenia operatorów, pracowników w miejscu zdarzenia lub osób przebywających w pobliżu. Większość wypadków z udziałem suwnicy wynika z błędu człowieka, którego efektem jest zagrożenie bezpieczeństwa i niekontrolowane przerwy w pracy. Ryzyko wypadku można zminimalizować lub całkowicie wykluczyć poprzez odpowiednie szkolenie i eksploatację suwnicy.

Szkolenie operatorów suwnic jest przeznaczone dla ich operatorów i personelu nadzorującego, odpowiedzialnego za codzienną pracę i bezpieczne funkcjonowanie suwnic. W trakcie szkolenia uczestnicy gromadzą praktyczną wiedzę, która umożliwia zredukowanie liczby błędów operatora, które mogłyby prowadzić do zbędnych przestojów. Szkolenie dla operatorów suwnic zapewnia również dodatkową wiedzę, która pomaga uniknąć spowodowanych nieprawidłową pracą suwnicy poważnych obrażeń ciała u personelu. Uczestnicy szkolenia poznają też lokalne wymagania dotyczące pracy suwnicy.

Obszerne szkolenie operatorów i kursy z zakresu bezpieczeństwa suwnic

Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet dla firmy Konecranes. Oferujemy rozległe szkolenia specjalistyczne i instruktaż, które są przeznaczone nie tylko dla naszych techników i kontrolerów, ale również dla personelu serwisu i operatorów suwnic naszych klientów. Uczestnicy szkolenia poznają też lokalne wymogi z zakresu pracy suwnicy oraz inne zagadnienia:

• Funkcje wszystkich istotnych części i podzespołów suwnicy
• Kwalifikacje i wymogi minimalne dla operatora suwnicy
• Procedura codziennej kontroli suwnicy wg wymogów władz lokalnych
• Cztery zasady bezpiecznej i ekonomicznej pracy suwnicy
• Precyzyjne stawianie i podejmowanie ładunków
• Prawidłowe techniki ograniczania kołysania ładunku
• Zalecana sygnalizacja ręczna
• Podstawowe procedury zaczepiania obciążenia na haku

Szkolenie operatorów suwnic to idealne rozwiązanie dla nowo zatrudnionego personelu i pracowników sezonowych lub jako szkolenie przypominające. Oferujemy szkolenie na terenie zakładu klienta. Oprócz tego dysponujemy Instytutem Szkoleniowym Konecranes w Stanach Zjednoczonych oraz placówką szkoleniową w Wielkiej Brytanii. Aby sprawdzić, jakie szkolenia są dostępne w okolicy, należy się skontaktować z lokalnym oddziałem serwisowym.